Written by 5:01 pm Poradniki

Jak poprawić jakość pracy w firmie

Dążenie do poprawy jakości pracy wymaga rozważenie wielu czynników. Ocenie powinien zostać poddany zarówno jest dotychczasowy sposób organizacji jak i jej przebieg. Chcąc wprowadzając zmiany w tych obszarach należy poznać dobre praktyki, które pozwalają zapewnić najwyższą jakość pracy w firmie, przygotowaliśmy ich listę:

Wyznaczaj swoje oczekiwania i dąż do ich osiągnięcia

Jasne cele i kamienie milowe, do których zmierzasz, działają motywująco. Pamiętaj o nich, gdy złapię Cię chwilowy brak motywacji. To, do czego dążysz, warte jest włożonego wysiłku. Zarówno zadania, które chcesz osiągnąć konkretnego dnia, w okresie danego tygodnia jak i także większe cele związane z rozwojem wprowadzają jasność, w kontekście do tego, co stoi u podstaw Twoich działań. Szkolenie sprzedażowe w tym zakresie przekaże Ci potrzebną wiedzę.

Organizuj, planuj i systematyzuj swoją pracę

Osiągniecie celów staje się łatwiejsze, gdy rozwój jest stopniowy, lecz ciągły. Dzieląc swoje zadania na odpowiednie partie, systematyzując to kiedy nad nimi pracujemy oraz wyznaczając sobie czas na ich osiągnięcie pomoże wypracować jasny plan tego, jak osiągnąć określony cel.

Pracuj nad jednym zadaniem, które ukończysz

Chcąc osiągnąć maksimum produktywności, dobieraj zadania rozsądnie. Pracuj nad nimi stopniowo, starając się realizować to, które już zostało podjęte, przed przejściem do następnego.

Priorytetyzuj zadania oraz rozważ te, czy są one konieczne

Podejmuj się wpierw tych zadań, które są najbardziej pilne. Wykorzystaj swoją energię właśnie na nie i nie trać jej na zadania, które mogą okazać się niepotrzebne. Oceń rzetelnie ich przydatność oraz to czy faktycznie wymagają one ich podjęcia i poświęcenia na nie czasu.

Zacznij od zadań sprawiających wyzwanie

Swój dzień warto rozpocząć od osiągnięcia czegoś, gdzie wcześniej brakowało nam zapału. Wykorzystaj świeży umył i nową energię, zrealizuj to zadanie, które odłożyłeś uprzednio na później.

Później, przejdź do licznych „małych zadań”

Kumulujące się, krótkie, drobne zadania, mogą przytłaczać swoją ilością. Ich realizacja wydaje się przez to dużo bardziej czasochłonna niż faktycznie by była. Odhacz wiele zadań w krótkim czasie, a poczujesz ulgę związaną z pozbyciem się tej wiszącej presji.

Znaj swoje możliwości

W planowaniu pracy pomoże Ci także poznanie swoich mocnych stron, umiejętności jak i ograniczeń. Mając samoświadomość co do swoich możliwości, łatwiej będzie Ci pracować w zgodzie z nimi, nie przeforsowując się. Podejmuj się tego, co faktycznie jesteś w stanie zrealizować.

Zadbaj o swój rozwój

Znając swoje możliwości możesz pracować nad ich stopniowym rozwijaniem. Identyfikując obszary, w których chciałbyś pozyskać dodatkową wiedzę, lub nabyć więcej wprawy, zyskasz możliwość pracy nad nimi.

Dbaj o zdrowie fizyczne jak i to psychiczne

Do skutecznej pracy potrzebujesz dobrze funkcjonującego ciała jak i umysłu. Gdy doświadczasz problemów związanych z oddziaływaniem środowiska, w którym pracujesz, tempa czy intensywności pracy, potrzebujesz przede wszystkim zadbać o swoje zdrowie. W przeciwnym razie będzie się ono pogarszało, a skuteczność pracy także na tym ucierpi.

Zdobądź sieć kontaktów

Pomoc osób o innym pakiecie umiejętności może być szczególnie cenna przy zadaniach wymagających specyficznych umiejętności. Warto mieć pod ręką listę zaprzyjaźnionych kontaktów, których pomoc, może się przydać w najmniej oczekiwanych chwilach. Dzięki temu uniknąć można potencjalnego zastoju, podczas szukania osoby, która byłaby w stanie podjąć się konkretnego, wymagającego zadania.

Deleguj zadania

Oddanie realizacji zadania innej osobie nie musi wiązać się z poczuciem porażki czy braku umiejętności. To często najlepszy sposób, aby w jak najszybszym czasie zrealizować nie tylko większą ilość zadań, ale także wiele z nich jednocześnie. Warto rozważyć przy tym umiejętności jakimi dysponują inni oraz wybrać najlepszą osobę, do właśnie tej misji.

Zadbaj o odpoczynek

Rola regeneracji i naładowania naszych baterii nie może pozostać niedoceniona. Na odpoczynek należy patrzeć nie jako wstrzymanie pracy, ale jak na zadbanie o to, by w przyszłości móc pracować jeszcze efekty. Wyjazd może okazać się idealnym rozwiązaniem. Zaplanować można wycieczkę całą rodziną samolotem czy też np. wyprawę promem.

Last modified: 13 października, 2022
Close