Written by 3:12 pm Podróże, Poradniki

Na jakie wakacje jechać?

Piaszczyste plaże, zjeżdżalnie wodne, luksusowe hotele i pyszne, egzotyczne jedzenie – dla wielu osób to właśnie prawdziwe, wymarzone wakacje. Obecnie biura podróży proponują spragnionym odpoczynku wczasowiczom wiele różnych pakietów, mniej lub bardziej ekskluzywnych.

  1. Co tak naprawdę oznacza all inclusive?
  2. Katowice all inclusive – czy warto zdecydować się na wyjazd all inclusive?
  3. Czy wakacje last minute są dobrym wyborem?

Jak zadbać o luksusowy wyjazd podczas wakacji, który pozwoli odzyskać siły przed czasem pracy bądź nauki? Dowiedzmy się więcej.

Co tak naprawdę oznacza all inclusive?

Wakacje all inclusive jednoznacznie kojarzą się z najwyższą wygodą. A zatem powinna być piaszczysta plaża blisko hotelu, smaczne jedzenie, open bar oraz pracownicy, którzy z uśmiechem na twarzy służą pomocą gościom. Skojarzenia te są całkiem słuszne. Obecnie sformułowanie “all inclusive” jest używane w określeniu do ofert, które zawierają wszystko w cenie. Oznacza to, że goście hotelowi nie muszą martwić się o nic, bo wszystko, czego mogą potrzebować na wyjeździe, będzie dla nich dostępne.

Obecnie istnieje kilka rodzajów all inclusive:

  • All Inclusive – to pełne wyżywienie, do tego wybór napojów, a całość oferowana jest gościom w odgórnie wyznaczonych godzinach.
  • Light All Inclusive – to ograniczona forma klasycznego all inclusive. Zazwyczaj dla gości w hotelowej restauracji dostępne są trzy posiłki (śniadanie, obiad i kolacja) oraz napoje. Nie ma open baru, zdarza się też, że za niektóre rzeczy należy dopłacić.
  • All Inclusive Plus – to taka forma all inclusive, która gwarantuje klientom możliwość korzystania z usług przez dłuższy okres czasu. Przykładowo, napoje alkoholowe mogą być dostępne przez całą dobę.
  • Ultra All Inclusive – to najbardziej luksusowa forma, która zapewnia klientom największą wygodę i najwięcej opcji. W skład oferty Ultra zazwyczaj wchodzi pełne wyżywienie, napoje bezalkoholowe i alkoholowe, przekąski, możliwość zamawiania posiłków z menu w restauracjach czy szeroko pojęta obsługa hotelowa.

Katowice all inclusive – czy warto zdecydować się na wyjazd all inclusive?

Wybór odpowiedniej formy wakacyjnego wyjazdu jest bardzo ważny – to od niego zależy, czy wczasy okażą się udane i będą spędzone w miłej atmosferze. All inclusive to opcja dla wszystkich, którym zależy na maksymalnej wygodzie. Możliwość korzystania z pysznego jedzenia bezpośrednio w miejscu pobytu zapewnia oszczędność czasu – nie trzeba już szukać restauracji, porównywać oceny i recenzje lub gotować samodzielnie. Bardziej rozbudowane oferty to także szansa na pełen wypoczynek. All inclusive to gwarancja dobrej zabawy i beztroski podczas wyjazdu. Dzięki tej opcji można mieć pewność, że wszystko, co będzie potrzebne, zostanie zapewnione. Zatem kiedy potrzebne są wczasy dla całej rodziny lub odpoczynek z grupą znajomych, podczas którego nie trzeba martwić się o nic, lecz można w pełni korzystać z czasu urlopu wyjazd all inclusive jest najlepszym rozwiązaniem.

Czy wakacje last minute są dobrym wyborem?

Wakacje last minute to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą wyjechać na wczasy all inclusive, lecz jednocześnie lubią oszczędzać. Wiele ofert „na ostatnią chwilę” proponowanych jest w bardzo korzystnych cenach, czasami nawet o 50% niższych niż zazwyczaj. Jednocześnie warto zauważyć, że pomimo niższej ceny, jakość usługi jest taka sama, jak w przypadku wykupienia wakacji z dużym wyprzedzeniem. Można zatem nadal liczyć na luksusowy pokój, staranną i miłą obsługę czy smaczne jedzenie i napoje. Wakacje last minute to świetny wybór dla wszystkich, którym nie przeszkadza niewielkie ryzyko i krótszy czas na zaplanowanie wycieczki oraz dla oszczędnych osób, które jednak chętnie korzystają z ekskluzywnych ofert.

Last modified: 3 grudnia, 2023
Close