Written by 10:01 pm Poradniki

Zalety usług brokera kurierskiego w kontekście transportu lotniczego

Usługi brokera kurierskiego to bardzo korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, ale także osób prywatnych. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz poznać zalety takiego wyboru w kontekście transportu lotniczego.

Popularne kierunki przesyłek lotniczych

Przesyłki lotnicze do USA, Kanady, Niemiec, Holandii, Anglii czy Australii, czyli do popularnych i chętnie wybieranych przez Polaków kierunków, u brokera kurierskiego kosztują nawet do 70% mniej niż bezpośrednio u kuriera. Ponadto u brokera liczba formalności podczas wysyłki zagranicznej została ograniczona do minimum. Wygodny formularz na stronie informuje o tym, jakie kolejne kroki należy wykonać, by nadać przesyłkę do USA, Kanady czy Australii. Każdy kraj ma inne przepisy i wymogi celne oraz dokumenty, jakie należy dołączyć, aby dokonać skutecznej wysyłki. Nie trzeba samodzielnie wertować skomplikowanych paragrafów, by wysłać coś za granicę – na stronie brokera wszystko jest czytelnie opisane. 

Niższe ceny przesyłek

Wśród głównych zalet korzystania z usług brokera kurierskiego – na przykład https://allekurier.pl/ – należy wymienić niższe ceny przesyłek niż bezpośrednio w firmach kurierskich. Broker kurierski każdego miesiąca wysyła dość spore ilości przesyłek, korzystając z usług dość zróżnicowanych przedsiębiorstw przewozowych. Dzięki temu ma możliwość negocjacji cen przesyłek, co sprawia, że stają się one również tańsze dla klientów. Warto korzystać z usług brokera w szczególności w przypadku, gdy wysyła się dużo paczek każdego miesiąca lub są to przesyłki zagraniczne, za pobraniem lub w niestandardowych wymiarach. 

Oszczędność czasu

Kolejną zdecydowaną zaletą korzystania z usług brokera kurierskiego jest możliwość zaoszczędzenia sporej ilości czasu. Nie trzeba porównywać ofert poszczególnych firm kurierskich, aby dowiedzieć się, która z nich będzie najkorzystniejsza podczas wysyłki danej paczki. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie brokera kurierskiego. Oprócz tego tworzenie zleceń w systemie również jest bardzo sprawne i przejrzyste, dlatego nikt nie powinien mieć z tym problemów. 

Szybkość wysyłki

Z uwagi na zawartość przesyłki lub inne wyjątkowe sytuacje, czasami szybkość wysyłki to najważniejszy dla klienta parametr. W tym wypadku zdecydowanie transport lotniczy góruje nad innymi formami transportu: drogą lądową czy morską. W AlleKurierze najszybsza wysyłka to paczka priorytetowa, czyli wysłana drogą lotniczą, co trwa zazwyczaj 1-2 dni robocze (czas ten może być inny z uwagi na specjalne okoliczności lub dużą odległość od punktu nadania).

Aktualne oferty

Broker kurierski w swojej ofercie ma jedynie aktualnie realizowane usługi przez firmy kurierskie. Dzięki temu nie trzeba sprawdzać wszystkich informacji na własną rękę oraz upewniać się, które z nich są w aktualnym portfolio usług. Oprócz tego na bieżąco są aktualizowane także wszystkie cenniki oraz inne najważniejsze informacje związane z realizacją wysyłek. W kontekście transportu lotniczego, w którego czas pandemii koronawirusa szczególnie mocno uderzył, portfolio usług i ceny dynamicznie się zmieniają, dlatego broker kurierski to wygodna opcja, oszczędzająca sporo czasu.

Wysyłka online i integracje

Dzięki korzystaniu z usług brokera kurierskiego, możliwe jest realizowanie całego procesu wysyłki paczek w formie online, co jest doskonałym rozwiązaniem. Zlecenia na wysyłkę paczek drogą lotniczą lub inną tworzone są na dedykowanej stronie internetowej. Możliwe jest również zautomatyzowanie działań oraz zintegrowanie ich z innymi systemami np. sklepów internetowych. Obsługa systemu jest bardzo prosta, dlatego wszystko przebiega w niezwykle sprawny sposób.

Porównywanie usług i cennika

Broker kurierski umożliwia skuteczne porównywanie usług w poszczególnych firmach kurierskich, które mogą dość mocno się między sobą różnić. Dlatego podczas wysyłki paczki o niestandardowych gabarytach, częstych lub zagranicznych warto porównać kilka ofert przewoźników oraz sprawdzić, która z nich w danym przypadku wypada najkorzystniej. Takiej możliwości nie ma niestety podczas korzystania z usług jedynie jednej, wybranej firmy kurierskiej. W kontekście transportu lotniczego różnice w cenie u poszczególnych kurierów mogą wynosić nawet kilkanaście-kilkadziesiąt procent. 

Dodatkowe opcje

Podczas nadawania paczki na stronie brokera kurierskiego można wybrać różne dodatkowe opcje. Ich przykłady to realizacja wysyłki za pobraniem, dodatkowe ubezpieczenie oraz powiadomienia. Opcje dostępne są u różnych przewoźników w dość zróżnicowanych wariantach. Broker kurierski podsumowuje je oraz umożliwia dokonanie wyboru optymalnej opcji w konkretnej sytuacji.

Broker kurierski w kontekście transportu lotniczego – podsumowanie

Podsumowując: skorzystanie z usług brokera kurierskiego jest korzystne zarówno dla prywatnych klientów, jak i firm, wysyłających regularnie i dużo przesyłek międzynarodowych. W jednym miejscu można porównać ofertę wielu firm kurierskich i zdecydować się na najkorzystniejszą i najlepiej dopasowaną do swoich potrzeb. Jeśli zawartość przesyłki lub inne okoliczności wymagają jak najszybszego doręczenia paczki do nadawcy, wówczas transport lotniczy to najlepsze rozwiązanie.

Tagi: , Last modified: 19 marca, 2022
Close