Written by 9:04 pm Dla początkujących, Poradniki

Dlaczego warto latać z Ryanair?

Linie lotnicze Ryanair to irlandzki przewoźnik, będący największym i najpopularniejszym low-costem Europy. Mimo kontrowersyjnych pomysłów linie cieszą się ogromną popularnością ze względu na tanie loty i dostępność lotnisk.

Bezpieczeństwo i Komfort – Priorytety Ryanair

Bezpieczeństwo i wygoda pasażerów są dla linii lotniczej Ryanair najważniejsze. Firma inwestuje w nowoczesne technologie w szkoleniu swojej załogi, aby gwarantować bezpieczeństwo każdego lotu. Ponadto Ryanair nieustannie dąży do poprawy komfortu podczas podróży – od przestronnych foteli po smaczne przekąski i szeroki wybór rozrywki na pokładzie.

Kierunki lotów Ryanair

Miejsca docelowe lotów Ryanair obejmują prawie całą Europę. Wyróżnia się pięć baz, skąd uwielbiany przez Polaków Ryanair, odlatuje nawet ponad sto razy w ciągu dnia: Londyn – Stansted, Dublin, Milan – Bergamo, Bruksela – Charleroi i Alicante. Jak już wiesz, Ryanair oferuje setki tras w Europie. Do najważniejszych kierunków Ryanair należą:

  • Bolonia
  • Liverpool
  • Rzym
  • Mediolan
  • Malaga
  • Madryt
  • Bruksela
  • Sztokholm
  • Paryż
  • i wiele innych.

Uruchomiono także loty do Maroka, które cieszą się coraz większą popularnością. Tanie linie lotnicze Ryanair nie zamierzają jednak na tym poprzestać i rozważają uruchomienie połączeń międzykontynentalnych. Taka linia lotnicza – Ryanair Atlantic – będzie dążyć do zapewnienia swoim klientom dobrych lotów pomiędzy krajami europejskimi i amerykańskimi, co z pewnością zdobędzie rzeszę chętnych podróżników!

Tutaj znajdziesz tanie loty Ryanair: https://www.tanie-loty.com.pl/linie-lotnicze/ryanair

Flota linii Ryanair

Flota Ryanair składa się wyłącznie z Boeinga 737-800. W barwach tej linii lata ponad 100 000 samolotów tego typu. Nie ma podziału na klasy. Oczekuje się, że w nadchodzących latach flota Ryanair powiększy się o prawie 200 dodatkowych samolotów tego samego typu. Linia lotnicza rozważa również możliwość zakupu 100 samolotów 737 MAX 200.

Bagaż podręczny Ryanair

Każdy pasażer Ryanair może zabrać ze sobą jeden bagaż podręczny o wymiarach 40 x 20 x 25 cm. Torba, plecak, czy walizka musi zmieścić się pod fotelem poprzedzającym siedzenie. Co więcej, po wykupieniu usługi pierwszeństwa wejścia na pokład można zabrać ze sobą walizkę lub torbę o wymiarach 55 x 40 x 20 cm i maksymalnej wadze 10 kg. Pamiętaj, że bagaż podręczny to także torebka damska, torba na laptopa, plecak dziecięcy czy reklamówka na zakupy w sklepie wolnocłowym. Bilet lotniczy Ryanair obejmuje mały bagaż podręczny, za który nie trzeba dopłacać.

Bagaż rejestrowany Ryanair

Linia Ryanair nie wlicza w cenę biletu bagażu rejestrowanego. Jednakże każdy pasażer może wykupić opcję zabrania ze sobą bagażu rejestrowanego. Jedna osoba może zakupić maksymalnie trzy walizki o wadze do 20 kg. Linie lotnicze Ryanair ściśle określają maksymalne wymiary bagażu rejestrowanego, czyli bagażu rejestrowanego w luku bagażowym. Każdy bagaż może mierzyć maksymalnie 81 x 119 x 119 cm. Co więcej, jako bagaż rejestrowany można nadać taką w rozmiarze do 55 x 40 x 20 cm i wadze do 10 kg. Opłata za jej nadanie jest niższa niż opłata za nadanie standardowego bagażu rejestrowanego.

Podsumowanie – dlaczego warto latać linią Ryanair

Co roku rośnie liczba osób korzystających z usług Ryanaira. Nic w tym dziwnego, ponieważ w Europie lotnisk, na których ląduje Ryanair jest naprawdę mnóstwo, a dodatkowo przystępne ceny i możliwość darmowego bagażu podręcznego zachęcają klientów przez cały rok. W liniach lotniczych Ryanair zwiększa się także liczba miast do których lata ta linia.

Last modified: 24 kwietnia, 2024
Close