Written by 7:13 am Podróże, Urlopy

Odkrywamy hiszpańskie plaże: 5 miejsc, które warto odwiedzić

Hiszpania, kraj o bogatej historii i kulturze, może poszczycić się jednymi z najpiękniejszych plaż na świecie. W tym artykule zaprezentujemy pięć miejsc, do których warto polecieć, aby cieszyć się słońcem, piaskiem i morzem. Wszystkie te destynacje oferują łatwy dostęp z pobliskich lotnisk.

1. Costa del Sol

Lotnisko: Málaga Airport (AGP)

Costa del Sol, czyli Wybrzeże Słońca, to jedno z najbardziej znanych miejsc w Hiszpanii. Znajdują się tu liczne plaże, z których na szczególną uwagę zasługują Playa de la Malagueta i Playa de Burriana. Te piaszczyste plaże oferują doskonałe warunki do kąpieli, a także liczne bary i restauracje, gdzie można spróbować lokalnych specjałów.

2. Wyspy Kanaryjskie

Lotnisko: Gran Canaria Airport (LPA), Tenerife South Airport (TFS)

Wyspy Kanaryjskie to raj dla miłośników plaż. Na Gran Canarii warto odwiedzić Playa de Maspalomas, słynącą z charakterystycznych wydm, oraz Playa de Las Canteras, idealną dla rodzin. Na Teneryfie szczególnie polecana jest Playa de las Teresitas z białym, saharyjskim piaskiem oraz Playa del Duque, znana z luksusowych udogodnień.

3. Costa Brava

Lotnisko: Girona-Costa Brava Airport (GRO)

Costa Brava, zlokalizowana na północnym wschodzie Hiszpanii, to miejsce, gdzie można znaleźć malownicze plaże otoczone skalistymi klifami. Playa de Aiguablava i Playa de Tamariu to idealne miejsca na relaks i podziwianie piękna przyrody. Obie plaże oferują krystalicznie czystą wodę, idealną do nurkowania i snorkelingu.

4. Ibiza

Lotnisko: Ibiza Airport (IBZ)

Ibiza to nie tylko miejsce znane z tętniącego życia nocnego, ale także z przepięknych plaż. Playa d’en Bossa to najdłuższa plaża na wyspie, znana z licznych klubów plażowych. Cala Comte to natomiast miejsce o zapierających dech w piersiach widokach, które zachwycają turystów szmaragdową wodą i spektakularnymi zachodami słońca.

5. Costa Blanca

Lotnisko: Alicante-Elche Airport (ALC)

Costa Blanca, położona na południowym wschodzie Hiszpanii, słynie z białych, piaszczystych plaż. Playa de San Juan w Alicante to miejsce, gdzie można cieszyć się szeroką plażą z licznymi udogodnieniami. Kolejnym miejscem godnym polecenia jest Playa del Albir, znana z spokojnej atmosfery i pięknych widoków na góry.

Hiszpania oferuje różnorodne plaże, które zadowolą każdego turystę, niezależnie od preferencji. Każde z wymienionych miejsc posiada dogodny dostęp z pobliskich lotnisk, co czyni je idealnymi na wakacyjny wypad.

Last modified: 11 lipca, 2024
Close