Written by 10:22 am Podróże z Dzieckiem, Urlopy

Wakacje w Toruniu? Świetny pomysł!

Wakacje w Toruniu zapadają w pamięć na wiele lat. Miasto Kopernika, słynące z pierników, jest jednym z najpiękniejszych w Polsce. Do tego niezwykle atrakcyjne dla turystów, nie tylko za sprawą zabytków, ale i Planetarium, parków rozrywki czy basenów. W Toruniu nie ma czasu na nudę.

Dlaczego warto spędzić wakacje w Toruniu?

Toruń jest wyjątkową miejscowością turystyczną. Tu urodził się Mikołaj Kopernik, słynny astronom, którego dom rodzinny zawsze warto zobaczyć. Obecnie mieści się w nim muzeum z eksponatami związanymi z jego życiem i pracą. Miasto ma bogatą historię, która zachęca do zwiedzania. Przyjeżdżając do malowniczego Torunia koniecznie trzeba odwiedzić takie obiekty jak: Krzywa Wieża, Dwór Artusa, Dom Eskenów – Muzeum Historii Torunia, Ruiny Zamku Krzyżackiego, Collegium Maximum, Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika, Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej, Kościół Ducha Świętego, Pofranciszkański Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Kościół św. Jakuba i św. Filipa, Kościół św. Janów oraz Teatry.

Miasto ma do zaoferowania wiele więcej zabytkowych miejsc, więc jeden weekend nie wystarczy na zwiedzenie Torunia. Warto spędzić wakacje w Toruniu, by poczuć ducha historii. Tu są prawdziwe perły architektury, których próżno szukać w Krakowie i Warszawie. Poza tym jest tu mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Toruń w województwie kujawsko pomorskim – atrakcje dla rodzin

Sobota i niedziela to koncertowe dni w Toruniu. Zaplanowane są wakacyjne wydarzenia, więc przyjeżdżając na urlop z rodziną, można doskonale się bawić. Turyści chętnie spędzają czas w Ogrodzie Zoobotanicznym, wśród zwierząt i natury. Do innych ciekawych miejsc, które warto zabrać dzieci należą:

  • Piwnica Hanzy,
  • Dom Legend,
  • Teatr: Baj Pomorski,
  • Piernikarnia Starotoruńska,
  • Manufaktura Cukierków,
  • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy,
  • Muzeum Zabawek i Bajek,
  • Jump Arena Toruń.

Niezwykłą frajdę sprawi dzieciom rejs statkiem po Wiśle. Mogą podziwiać panoramę toruńskiej starówki. To niepowtarzalna okazja, by z pokładu oglądać mury miejskie, baszty obronne, gotyckie bramy oraz wieże kościołów średniowiecznych. Aby spędzić wakacje w pięknym i malowniczym Toruniu, trzeba dokonać wcześniejszej rezerwacji noclegów, ponieważ latem w obiektach hotelowych trudno o wolne miejsca. Na turystów czekają pokoje w Hotelu Bulwar z widokiem na Starówkę lub Wisłę.

Toruń – atrakcje dla dzieci

Toruń jako jedyne miasto w Polsce pachnie piernikami. Jest tu największe piernikowe muzeum w Europie. Warto przyjechać z dziećmi, będą zachwycone i przeżyją wspaniałą przygodę. Miasto przygotowało na każdy dzień lata specjalne atrakcje, więc milusińscy z pewnością nie będą miały czasu się nudzić. Jednym z ciekawszych miejsc jest Centrum Popularyzacji Kosmosu: – Planetarium, które zaprasza na spotkanie z gwiazdami. Wyświetlane są popularne pokazy astronomiczne, a projekcje opowiadają o Wszechświecie i odkrywają tajemnice planet i galaktyk.

Doskonałą opcją jest Piernikowe miasteczko – plac zabaw, wyposażony w fontannę z dużym brodzikiem, pole do minigolfa, zjeżdżalnie, huśtawki, piernikowy zamek, karuzelę, miniscenę, fabrykę piasku czy piłkarzyki. W wakacje uczniowie mają wstęp bezpłatny do basenów letnich. W poniedziałek i czwartek mogą się wybrać na ul. Przy Skarpie; wtorek i piątek na ul. Kujawską, w środę na Szosę Bydgoską. W chłodniejsze dni można się udać z dziećmi do Mini Aquaparku, w którym są: basen sportowy, pływalnia rekreacyjna, z biczami wodnymi, gejzerami i rwącą rzeką. Dla starszych jest sauna sucha i parowa.

Last modified: 4 maja, 2024
Close